Kalendarz

Lip
31
wt
FINAŁ FESTIWALU Ogrody Muzyczne @ ZAMEK KRÓLEWSKI
Lip 31@19:00 – 21:00

FINAŁ FESTIWALU
KONCERT NADZWYCZAJNY Sinfonia Viva

Wykonawcy
Sinfonia Viva 
Tomasz Radziwonowicz – dyrygent

Festiwal Ogrody Muzyczne

Program
Zygmunt Krauze  –  Rhapsod 
Karol Szymanowski  – Mandragora
     Przerwa  
Grażyna Bacewicz  –  Muzyka na smyczki , trąbki i perkusję 
Wojciech  Kilar  –  Orawa 

Sie
5
nie
KLASYCZNIE NA TRAWIE 2018 – PADEREWSKI @ Królikarnia
Sie 5@12:00 – 13:30

Orkiestra SINFONIA VIVA
Tomasz Radziwonowicz – dyrygent
Karol Radziwonowicz – fortepian

W programie muzyka Ignacego Jana Paderewskiego:

– Miniatury fortepianowe (fort. solo)
– Uwertura Es-dur na orkiestrę symfoniczną
– Koncert fortepianowy a-moll op.17

Zaprasza Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy oraz Centrum Łowicka.

Wstęp wolny.

Sie
26
nie
Klasycznie na trawie @ Królikarnia
Sie 26@12:00 – 13:30

Rodzaj koncertu: Klasycznie na trawie, Koncerty poza siedzibą, symfoniczny
Sala: Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego „Królikarnia” w Warszawie

Cena: wstęp wolny

Wykonawcy

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Jacek Kaspszyk – dyrygent


Maria Machowska – skrzypce

Program

Wolfgang Amadeus Mozart –
V Koncert skrzypcowy A-dur KV 219 [31′]

Felix Mendelssohn –
IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska [27’]

Wrz
14
pt
Orkiestra Filharmonii Narodowej w Gdańsku @ Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Wrz 14@19:00 – 21:30
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Jakub Jakowicz – skrzypce
Karol Szymanowski – Uwertura koncertowa E-dur op. 12 [10′]
Felix Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 [26′]
Mieczysław Weinberg – IV Symfonia a-moll op. 61 [30′]
Wrz
15
sob
Orkiestra Filharmonii Narodowej w Olsztynie @ Warmińsko – Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie
Wrz 15@19:00 – 21:30
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Jakub Jakowicz – skrzypce

Karol Szymanowski – Uwertura koncertowa E-dur op. 12 [10′]
Felix Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 [26′]
Mieczysław Weinberg – IV Symfonia a-moll op. 61 [30′]
Wrz
16
nie
Orkiestra Filharmonii Narodowej w Bydgoszczy – 56. BYDGOSKI FESTIWAL MUZYCZNY @ FILHARMONIA POMORSKA IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO W BYDGOSZCZY
Wrz 16@17:00 – 19:30
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Jakub Jakowicz – skrzypce
Karol Szymanowski – Uwertura koncertowa E-dur op. 12 [10′]
Felix Mendelssohn – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 [26′]
Mieczysław Weinberg – IV Symfonia a-moll op. 61 [30′]
Wrz
21
pt
61. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień – Inauguracja @ Filharmonia Narodowa
Wrz 21@19:30 – 22:00

Rodzaj koncertu: symfoniczny
Sala: Koncertowa

Wykonawcy

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Chór Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Gareth Davis – klarnet basowy
Bartosz Michałowski – dyrektor chóru

Program

Rafał Augustyn, Cezary Duchnowski – Przedtakt na taśmę [5’]
Aleksander Nowak – do słów na chór i orkiestrę (zamówienie WJ i FN) [14′]
Michal Nejtek – Ultramarine na orkiestrę [16′]

Przerwa [20′]

Andrew Norman – Unstuck [9’]
Bernhard Lang – DW 28 Loops for Davis
na klarnet basowy, sampler i orkiestrę [26’]

Organizacja: Związek Kompozytorów Polskich

Kwi
6
sob
Koncert muzyki jazzowej @ Filharmonia Narodowa
Kwi 6@18:00 – 20:00

Rodzaj koncertu: symfoniczny
Sala: Koncertowa
Cena: 25-80 zł

Wykonawcy

Orkiestra Filharmonii Narodowej
Humala ​Alexander – dyrygent
Włodek Pawlik – fortepian
Łukasz Pawlik – wiolonczela, fortepian
Krzysztof Malicki – flet
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

Program

Włodek Pawlik – We are from here – na 2 fortepiany, orkiestrę i sekcję rytmiczną [15’]
Włodek Pawlik – II Koncert fortepianowy [26’]

Przerwa [20′]

Włodek Pawlik – Pulse 11/8 na flet solo, orkiestrę i sekcję rytmiczną [11’]
Włodek Pawlik – Cellomania na wiolonczelę, orkiestrę i sekcję rytmiczną [21’]